• Hızlı Erişim
 • Duyurular
 • Duyuru!..

  20. Sayımız yayımlanmıştır.

  21. Sayımız için araştırmacıların değerli çalışmalarını bekleriz.

  Dergimiz Uluslararası önde gelen indekslerden olan EBSCO tarafından artık taranmaktadır. 

  Dergimiz önde gelen indekslerden European Reference Index For Humanities and Social Sciences (ERIHPLUS) tarafından artık taranmaktadır.

  Dergimiz ULAKBİM SOSYAL BİLİMLER VERİTABANI tarafından 2013 yılı sayılarımızdan itibaren taranmaya başlamıştır. 

  Dergimiz alanın önde gelen indeksleri arasında bulunan Modern Language Association (MLA) tarafından taranmaya başlamıştır.

  Dergimiz önde gelen indekslerden Directory of Research Journal Indexing (DRJI) tarafından artık taranmaktadır.

  Dergimiz Academic Resource Index kataloğu tarafından da taranmaya başlanmıştır. 

  Dergimiz 15. sayısından itibaren uluslararası hakemli bir dergidir. 

  ÖZEL SAYILAR: 11 ve 12. sayılarımız "Prof. Dr. Orhan Bilgin Armağan Sayıları" olarak  yayımlanmıştır. Bu sayılar Doç. Dr. Üzeyir Aslan ve Dr. Ümran Ay editörlüğünde hazırlanmıştır. Kendilerine dergimiz adına teşekkür ederiz.

  10. sayımız "Prof. Dr. Âmil Çelebioğlu Hatıra Sayısı" olarak yayımlanmıştır. Bu sayı Prof. Dr. Nihat Öztoprak ve Prof. Dr. Sebahat Deniz editörlüğünde hazırlanmıştır. Kendilerine dergimiz adına teşekkür ederiz.

   

   

   


 • Sayaç
 • Online Ziyaretçi : 24
  Bugün Toplam : 242
  Genel Toplam : 193488

Haberler


19. SAYI  ÜZERİNE

Değerli meslektaşlarımız,

Değerli okuyucularımız,

2017’nin güz sayısını (19. sayı) da siz yazarlarımızın ve hakemlerimizin destekleriyle yayımlamış bulunmaktayız. Yine sizler sayesinde alana katkılar sağlayan güzel makalelerle dolu seviyeli bir sayı ortaya çıktı.

Yayımladığımız bu makalelerin yanında her sayıda olduğu gibi elbette yayımlayamadıklarımız da oldu. Çeşitli sebeplerle editörlüğümüzden, yayın kurulundan ve hakemlerden dönen makaleler oldu. Bizler sahibini jüri önünde mahcup edecek yazıları olgunlaştırmadan yayımlamama ilkesine sıkı sıkıya bağlılığımızı devam ettirmekteyiz. Bu sebeple yazıları dönenler bize gücenmesinler. Yazıların problemleriyle birlikte yayımlanması derginin kalitesini etkilemesi bir yana yaydan çıkan ok gibi geriye döndürülemediği için sahibini de yaralar. Bizim her iki duruma da gönlümüz razı gelmez.

Online yayına başladığımızdan beri makale sayısındaki artış sizlerin de dikkatini çekmektedir. Malum olduğu üzere online dergicilikte sayfa sınırlaması yoktur. Bu da bize her makaleyi yayımlama imkânı vermektedir. Bu sebeple uzun da olsa makalelerinizi gönderebilirsiniz.

Üzülerek de olsa temas etme mecburiyeti hissettiğimiz bir diğer husus da YÖK’ün akademik çalışmalara teşvik uygulamasından sonra henüz olgunlaşmadığı halde yazıların yayımlanması temennisiyle aceleyle dergimize gönderilmesidir. Eminiz bu gelişmeden her derginin payına birşeyler düşmektedir. Ancak biz akademik seviyeyi düşürecek her davranışa karşı olduğumuzu açıkça belirtmek isteriz.

Değerli meslektaşlarımız,

Divan edebiyatı üzerine yapılan çalışmaların yer aldığı tek alan dergisi olan Dîvân Edebiyatı Araştırmaları Dergisi 19. sayıdan itibaren European Reference Index for the Humanities and Socian Sciences (ERIHPLUS) indeks tarafından da taranmaya başlanmıştır. Bu indeksle, derginin uluslararası niteliği daha da güçlenmiştir.

Bu vesileyle 19. sayının yazarlarına ve hakemlerine teşekkür eder, 20. sayımız için tüm meslektaşlarımızdan yeni yazılar bekleriz.

 

Prof. Dr. Nihat ÖZTOPRAK                                          Yard. Doç. Dr. Bünyamin AYÇİÇEĞİ

Genel Editör                                                                                    Editör


19. SAYI HAKKINDA


Adres :İmrahor Mahallesi, Doğancılar Cad., Nu. 81 Üsküdar/İstanbul
Telefon :0216 342 62 02 Faks :
Eposta :info@devdergisi.com

Web Yazılım & Programlama Han Yazılım Bilişim Hizmetleri